פטיט בלוג

קייטרינג לאירועים קטנים בבית

קייטרינג לאירועים קטנים בבית הופך לאחרונה לטרנד מוביל המתפתח לכדי תעשייה בפני עצמה, כאשר יותר ויותר אנשים בוחרים באפשרות זו כחלופה לאירועים המוניים באולמות, או כאמצעי לארגון חגיגות וארוחות משפחתיות. אכן, אנשים רבים מעוניינים לארח בביתם או בחצר ביתם ללא הטרחה הכרוכה בהכנות שלפני, במהלך ולאחר האירוח.

הקליקו למבחר מנות מותאמות לאירועים קטנים

לאיזה אירועים בבית מתאים להזמין קייטרינג

למעשה, קייטרינג לאירועים בבית מתאים לכל סוג של אירוע ומכל סגנון, החל באירוח מאורע גדול וחשוב ועד לאירוע אינטימי, קטן ושגרתי. אירועים אלו עשויים להיות חגיגות בר ובת מצווה, בריתות, מסיבת אירוסין, יום נישואין, חגיגת יום הולדת, מסיבת קוקטייל, אירוע עסקי וארוחות חג. באירועים עסקיים נהוג להציע תפריטי קוקטייל הכוללים מנות קטנות בצלחות הגשה שונות איתן ניתן להסתובב בנינוחות בין כל הסובבים. מנות כאלו ניתן לשלב באירועי הגשה או מזנונים, בהתאם לאופי האירוע. בנוסף, באירועים עסקיים חשוב לעמוד בזמנים ואף לסדר את המזנונים בהתאם למקום.

כמו כן, בימינו נוטים לא מעט אנשים לוותר על חתונות פאר ובמיוחד כאשר מדובר בחתונה שנייה, אך עדיין מבקשים ליהנות מחתונה אינטימית בחצר הבית עם קייטרינג גורמה שעושה את המאורע לייחודי וחווייתי. מאידך, ניתן גם להזמין שירותי קייטרינג עבור ארוחת שבת גדולה אליה מגיעים כל בני המשפחה המורחבת, ולהציע להם תפריט מיוחד וטעים מבלי לטרוח על הכנתו. כמו כן, קייטרינג לאירועים קטנים בבית הכולל מנות פינגר פוד אסטטיות, טעימות וקלילות, עשוי להוות פתרון מצוין שישדרג כל מסיבה פרטית או עסקית.

קייטרינג לאירועים קטנים בבית

מנות המזון – מרכיבים וגודל

בעת הזמנת שירותי קייטרינג לאירוע בבית חשוב במיוחד לבדוק את מנות התפריט ואופן הגשתן. יש לברר  ממה מורכבת כל מנה ומהו גודלה, ובתוך כך לבנות תפריט מגוון המתאים לאופי האירוע, כאשר המנות משתלבות ומשלימות זו את זו בכמויות המספיקות למספר האורחים שהוזמנו. חשוב לציין כי מרכיבי התפריט יושפעו ממטרת ומסגנון האירוע. לדוגמא, למסיבת קוקטייל, לפגישה עסקית, ליום הולדת ולכל אירוע קליל יחסית, עדיף לבחור בתפריט המבוסס על פינגר פוד איכותי, צבעוני ומרשים, וזאת בהיותו קל לנשיאה ולעיכול ומתאים לאירוע שאינו ממוקד בשולחן האוכל. מאידך, עבור אירוע המבוסס על ארוחה מלאה עדיף במרבית המקרים לדאוג למנות מזון מלאות ומורכבות יותר. כמו כן, מומלץ ליצור תפריט מגוון בו כל אורח יוכל למצוא מנות העונות לטעמו, ולדאוג לאיזון נכון בין מנות פתיחה, מנות עיקריות וקינוחים בהתאם לאופי ולסגנון האירוע.

כלי הגשת המזון באירוע בבית

בעת הזמנת שירותי קייטרינג לאירועים קטנים בבית חשוב לבדוק באילו כלים יוגש המזון, מכיוון שאפילו מנות פינגר פוד צבעוניות ומרהיבות מורידות מרמת האירוח אם הן מוגשות בכלים חסרי אסטטיקה. בתוך כך, עליכם לברר האם מדובר בכלים חד או רב פעמיים, ובמידה שמדובר בכלים חד פעמיים חשוב לוודא כי מדובר בכלים אסתטיים וחזקים. מאידך, במקרה של כלים רב פעמיים יש לבחור בכלים המתאימים לאווירת האירוע ולכלי האירוח האחרים בו. לדוגמא, לאירוע באווירה כפירת יתאימו יותר כלי עץ או נירוסטה ואילו לאירוח אלגנטי יתאימו כלי זכוכית או חרסינה.

אופן הגשת המנות באירוע בבית

גורם נוסף שיש להחליט עליו עוד לפני האירוע הינו אופן הגשת האוכל. בדרך כלל חברות לאירועים בבית מספקות ללקוחותיהן מגשי אירוח מוכנים מרהיבים וצבעוניים, הארוזים באופן הרמטי ומגיעים לבית טריים ומוכנים לאכילה. במידה שהלקוח נעזר בכלים רב פעמיים יאופסנו אלו בארגזים בהם הגיעו, וייאספו ביום המחרת על ידי אנשי החברה. יש לציין כי שירות זה הינו זול יותר מהגשה מלאה, וכמו כן מאפשר אירוח אינטימי ללא נוכחות או התערבות של אנשים חיצוניים. יחד עם זאת, אם מדובר באירוע יוקרתי ורב משתתפים באופן יחסי, נוהגות חברות קייטרינג עד הבית לספק גם שירותי הגשה מלאים כמזנון בופה, הגשה לשולחן, או מלצרים המסתובבים עם מגשי אירוח בין המוזמנים.

בחירת חברת קייטרינג לאירועים קטנים

כיום פועלות חברות רבות המציעות שירותי קייטרינג לאירועים קטנים בבית, הנבדלות זו מזו באיכותן, מחירן וסגנונן. הבדלי הסגנון עשויים לנוע בין קייטרינג גורמה, חלבי, בשרי, פינגר פוד, איטלקי, צרפתי, מזרחי או אקזוטי, כאשר לכל סגנון מרכיבי תפריט שונים. יחד עם זאת, עבור כול סגנון שתעדיפו מומלץ לבחור בחברה מוכרת המספקת מנות טעימות מחומרי גלם טריים ואיכותיים. בחרו בחברה בעלת שירות אדיב ומקצועי העומדת בלוחות זמנים ומקפידה על כול פרטי השירות שהיא מספקת, שכן היא תהווה בסיס להצלחת האירוע והפיכתו לבתי נשכח וטעים במיוחד.